Teraz czytane
Wybieramy zestaw do sushi

Wybieramy zestaw do sushi

Wybieramy zestaw do sushi 11

Sushi to jedna z najbardziej popularnych dalekowschodnich potraw, która ma wielu amatorów także w Polsce. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na powstające ciągle restauracje i bary sushi, również na dostępność składników do samodzielnego przyszykowania tej potrawy. Przygotowanie sushi nie powinno być wobec tego żadnym problemem, ale jeżeli chcesz zaserwować tego rodzaju specjał u siebie w domu, pamiętaj również o tym, że ważna jest jego efektowna prezentacja – w tym celu przyda się zestaw do sushi. Jak wybrać ten najlepszy?

Co powinien zawierać zestaw do sushi?

Efektowny zestaw do sushi powinien zawierać dużą paterę przeznaczoną do umieszczenia na niej wszystkich rolek, a także pojedyncze talerzyki dla gości. Również każdy gość powinien posiadać miseczkę przeznaczoną na sos sojowy i wasabi oraz pałeczki, ale nie są one obowiązkowe, ponieważ, o czym nie każdy wie, sushi tradycyjnie je się palcami. Zamiast talerzyków można też kupić specjalne bambusowe stoliczki, z którymi można spotkać się często w lokalach serwujących sushi.

Aby sushi mogło prezentować się jeszcze efektowniej, warto zaopatrzyć się również w bambusowe podkładki na stół oraz w dekoracje, na przykład świeczki na ceramicznych podstawkach.

Talerzyki jak jin i jang

Wzornictwo zestawów do serwowania dalekowschodnich potraw jest różnorodne – najczęściej jednak talerzyki mają minimalistyczną formę prostokątów czy kwadratów i są wykończone w kolorach czarnym czy czerwonym, które dodatkowo pięknie eksponują sushi. W sprzedaży dostępne są też talerzyki przypominające symbole jin i jang, które dodatkowo podkreślają orientalny charakter sushi i innych dań. Można też kupić zestawy w innej kolorystyce, przykładowo beżowe, brązowe, białe czy niebieskim. Również wiele z nich zaskakuje pięknymi zdobieniami, na przykład misternie malowanymi kwiatami czy też symbolami Kanji.

Nie tylko z Japonii

Wydawałoby się, że specjalne zestawy przeznaczone do serwowania sushi można kupić tylko jako te japońskiej czy chińskiej produkcji, ale nic bardziej mylnego. Również w swoich ofertach posiada je kilka polskich firm zajmujących się produkcją ceramiki. Można wobec tego kupić je w tak przystępnych cenach, a przy tym nie odbiegają one swoim atrakcyjnym wzornictwem i jakością od zestawów innych firm.

Zobacz również
wiórki kokosowe

Gdzie kupić zestaw do sushi?

Jeżeli interesują cię oryginalne zestawy do sushi, w takim przypadku największy wybór czeka na ciebie w internecie. Możesz zakupić zestaw w niemalże każdym kolorze, także dekorowane. Dzięki temu, że asortyment on-line jest tak szeroki, każdy może znaleźć dla siebie coś w swoim guście i na swoją kieszeń.

Jeżeli chcesz zakupić wysokiej jakości zestawy do sushi on-line, znajdziesz je w sklepie internetowym Orient Deco, który specjalizuje się w tego rodzaju produktach. Oferuje on ponadto pałeczki do sushi – zarówno klasyczne z drewna, jak i ekskluzywne, na przykład ze srebra, miseczki do ryżu, miski na przekąski w azjatyckim stylu, herbaty rozkwitające i akcesoria do herbat. Firma Orient Deco zajmuje się także personalizacją pałeczek do sushi.

View Comment (1)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry