Teraz czytane
Co warto wiedzieć o dekoracjach do muffinek?

Co warto wiedzieć o dekoracjach do muffinek?

Co warto wiedzieć o dekoracjach do muffinek? 11

Na atmosferę przyjęcia składają się w dużej mierze drobne dodatki i ozdoby. Wśród nich znajdują się m.in. dekoracje do muffinek występujące w różnych wariantach kolorystycznych. Sprawią one, że stół będzie prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie, a ustawione na nim potrawy będą wyglądały jeszcze bardziej smakowicie. Tego typu akcesoria przydadzą się przede wszystkim podczas imprez urodzinowych, garden party, kinderbali, wesel czy komunii.

Jak wybrać dekoracje do muffinek?

Dekoracje do muffinek są chętnie wykorzystywane przez kawiarnie i restauracje, a także firmy cateringowe i zajmujące się organizacją uroczystości. Jeśli elementy te mają pojawić się na przyjęciu, muszą pasować do reszty aranżacji. Warto dostosować wygląd dodatków do obrusów, świeczek, serwetek i ozdób wiszących. Wśród dekoracji do muffinek dominują papilotki, pikiety z motywami lub napisami, toppery w wersji mini oraz gotowe zestawy. Szczególną popularnością cieszą się akcesoria z motywami przykuwającymi uwagę dzieci. Dzięki nim maluchy zainteresują się przysmakami i zapamiętają imprezę na dłużej. Odpowiednio dobrane ozdoby wyeksponują wyroby cukiernicze, które stanowią jeden z kluczowych elementów na stole lub są podawane jako przekąska do kawy. Dzięki nim można zaskoczyć gości nie tylko smakiem, ale i wykończeniem wypieków, nawet jeśli nie jest się mistrzem kuchni.

Dekoracje do muffinek na słodki stół

Dekoracje do muffinek dopasowuje się do motywu przewodniego imprezy oraz gustu organizatorów. Na wielu uroczystościach można spotkać słodkie stoły, które przykuwają uwagę gości atrakcyjnym wyglądem. Warto zadbać o to, by poszczególne potrawy wyróżniały się w jakiś sposób. Babeczki można udekorować więc tak, by podkreślały elegancki charakter wydarzenia, lub wręcz przeciwnie, stanowiły humorystyczny akcent. Popularne papilotki pełnią także funkcję praktyczną, ponieważ ułatwiają nałożenie na talerz wybranego smakołyku. Jeśli organizuje się imprezę dziecięcą, warto zachęcić maluchy do wspólnego wybierania dekoracji do muffinek. To sposób na świetną zabawę i rozwój kreatywności. Dziecko będzie zadowolone, że ma wpływ na ważne dla niego decyzje, a jednocześnie może zaangażować się w przygotowywanie smakołyków i powoli uczyć się nowych umiejętności. Jeśli okazją do pieczenia muffinek są urodziny, warto wybrać toppery z tematycznymi napisami, które będą świetnie prezentowały się na stole i podkreślały charakter wydarzenia. Niewielki gadżet sprawi, że każdy wypiek będzie wyglądał niczym z najlepszej cukierni.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry