Teraz czytane
Urządzamy kuchnię w funkcjonalny sposób – poznaj najważniejsze zasady

Urządzamy kuchnię w funkcjonalny sposób – poznaj najważniejsze zasady

Urządzamy kuchnię w funkcjonalny sposób - poznaj najważniejsze zasady 11

Realizacja kuchni to wiele dylematów, bowiem znaczenie ma tu najmniejszy szczegół. Liczy się ułożenie mebli, wyposażenie, czy nawet akcesoria, z których przecież przychodzi nam korzystać każdego dnia. Sprawdź najważniejsze zasady aranżacji funkcjonalnej kuchni, a stworzysz wyjątkowe miejsce, z którego będziesz naprawdę dumny.

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć urządzając kuchnię

Podstawą praktycznej kuchni jest jej właściwa organizacja. Z pomocą przychodzi jednak zasada trójkąta roboczego, która wskazuje na rozmieszczenie lodówki, kuchenki i zlewu wzdłuż ramion trójkąta. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, gdyż gwarantuje swobodę przemieszczania się pomiędzy tymi miejscami i wygodny dostęp do każdego z nich.

To jakie meble wybierzesz, również nie pozostaje bez znaczenia. I nie chodzi jedynie o wygląd Twoich frontów, a raczej o wykorzystanie przestrzeni. Świetnie sprawdzają się więc szafki w formie zabudowy pod sam sufit, dzięki czemu można zyskać sporo miejsca do przechowywania żywności, garnków i innych naczyń. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzają się szuflady! W porównaniu do półek korzystanie z nich jest zdecydowanie wygodniejsze, gdyż po wysunięciu doskonale widać całą ich zawartość.

Urządzając kuchnię, nie zapomnij o oświetleniu! Dzięki niemu będzie Ci łatwiej przygotowywać precyzyjne potrawy, a także działać po zmroku. Świetnym pomysłem jest nie tylko główne źródła światła, ale także oświetlenie kuchenne podszafkowe, które występuje w postaci smukłych listw przytwierdzanych od spodu do wiszących szafek. Nie tylko jest to praktyczne, ale też fenomenalnie wygląda, więc będzie genialnie nadawać się do podkreślenia stylu nowoczesnych, industrialnych, czy skandynawskich kuchni.

Zobacz również
Detoks sokowy - Na czym polega dieta sokowa oczyszczająca 15

Na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do kuchni?

Jeśli zależy nam na naprawdę funkcjonalnej przestrzeni, znaczenie będą mieć nie tylko wybrane meble, ale i całe wyposażenie. Mowa tu nie tylko o AGD typu zmywarki, lodówki, czy piekarniki, których wybór powinien opierać się na takich informacjach jak pojemność, klasa energetyczna, głośność pracy, czy przede wszystkim roczne zużycie energii, ale również urządzeniach typu roboty kuchenne, ekspresy do kawy i okapy do kuchni. Oprócz weryfikacji parametrów można zwrócić uwagę także na ich kolor, czy kształt, dzięki któremu bez trudu dopasujemy urządzenie do koloru i tylu frontów, czy kafelków.

W kuchni znaczenie ma także prostota pielęgnacji i utrzymanie czystości, dlatego, zanim nabędziemy dane artykuły, warto dowiedzieć się, jak zachowują się w nietypowych warunkach. Jeśli nie chcemy mieć kłopotów z widocznymi zabrudzeniami, zrezygnujmy z tych wykończonych w macie, na których każdy najmniejszy ślad będzie natychmiast widoczny. Niektóre urządzenia mogą być wzbogacone o ponadprogramowe udogodnienia takie jak automatyczne oczyszczanie się w przypadku piekarnika, odszranianie się lodówki, czy choćby wyciągana bateria w wylewce. Jeśli w swojej kuchni zamontujemy wyposażenie o dodatkowych funkcjonalnościach, z pewnością wiele zadań stanie się zdecydowanie łatwiejszych.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry