Teraz czytane
Napój, który napędza świat

Napój, który napędza świat

Napój, który napędza świat 11

Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranka i uważa ją za niezbędny zastrzyk energii. Inni, chwile z nią nazywają chwilami luksusu. Szczególnie w ciągu wymagającego, zabieganego dnia, rytuał jej parzenia i picia jest momentem wyciszenia. Mowa oczywiście o kawie! Co tak naprawdę sprawia, że miłość do niej jest tak wielka?

Zaliczana jest do najpopularniejszych używek na świecie. Posiada właściwości pobudzające i poprawiające koncentrację. Jest głównym źródłem kofeiny, a dodatkowo przyspiesza metabolizm. Istnieje wiele gatunków kaw i ich mieszanek pochodzących z różnych stron świata. Równie wiele jest sposobów palenia ziaren i przyrządzania napoju. Każdy może znaleźć smak, który idealnie będzie pasował jego podniebieniu.

Dark Director’s Jungle

Kto uważa, że jest bardziej efektywny po wypiciu kawy – ręka w górę!? No właśnie, takich osób jest wiele. Niektórym towarzyszy już od pierwszych minut zaraz po przebudzeniu, innym dopiero po przekroczenia progu miejsca pracy. Już sam zapach unoszący się podczas parzenia ziaren pobudza umysł. Aromat ten hipnotyzuje i wprawia w stan odprężenia. Picie kawy ma długą, wyjątkową tradycję, a ceremoniał jej przygotowania daje poczucie rozrywki i przyjemności. Miejska dżungla na chwilę przestaje być szara i przytłaczająca, kiedy podniebienie łaskoczą cudowne smaki.

Napój, który napędza świat 17

 

Napój, który napędza świat 19 Napój, który napędza świat 21 Napój, który napędza świat 23 Napój, który napędza świat 25 Napój, który napędza świat 27

Napój, który napędza świat 29
Processed with VSCO with a6 preset

Napój, który napędza świat 31 Napój, który napędza świat 33 Napój, który napędza świat 35

Pretty Little Secrets

Dla wielu kawa jest kluczowym elementem podczas spotkań zarówno towarzyskich, jak i biznesowych. Wyjście z przyjaciółmi, randka, przerwa w pracy, konferencja – wszystkie te sytuacje i ludzi łączy jeden napój. Filiżanka pełna czarnej magii daje poczucie bezpieczeństwa i napełnia mocą. Cały sekret tkwi w wyjątkowych kompozycjach ziaren kawowca. To one wpływają na odczucia pijącego.

Dolce Vita Everyday

Czasami wystarczy zaledwie jeden łyk kawy, a dzień staje się lepszy. Natychmiast poprawia się humor kawosza, gdy po ciele rozchodzi się przyjemne ciepło, a kubki smakowe delektują się wyjątkowym aromatem. Myśli uspokajają się, człowiek nabiera dystansu i… celebruje chwilę. Aromat kawy przywołuje same pozytywne skojarzenia. Sprawia, że ciężkie dni w pracy przestają być aż tak złe, napawa nową energią i dodaje sił.

Zobacz również
Jak rozpoznać świeże mięso mielone? 15

Dr. Perfect Brew

Kawa ma również działanie zdrowotne. Naukowcy z University of Southampton odkryli, że trzy filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca o 15%. Kawa palona jest mieszaniną ponad tysiąca związków bioaktywnych. Część z nich ma działanie przeciwzapalne lub przeciwnowotworowe.

100% arabica dodatkowo pozwala nie martwić się o dolegliwości żołądkowe, które mogą występować w przypadku picia innych kaw.

Palarnia Kawy KawePale ma profesjonalne podejście do skarbu, jakim są zielone ziarna kawowca. Kawę palą metodą tradycyjną, w piecu bębnowym, dbając o zachowanie naturalnego smaku. Sortują i pakują ziarna własnoręcznie, a produkt dostarczają tylko świeżo palony. Wiedza połączona z doświadczeniem pozwala KawePale wydobyć z każdego ziarna jego bogactwo smaku i aromatu.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry