Domowy barista

domowy barista

Kawa to niezastąpiony element udanego dnia. Wiele z nas nie wyobraża sobie bez niej poranka. Wypita po przebudzeniu zapewnia energię na kilka godzin w pracy, a po południu pozwala nam odzyskać siły. Dobra kawa to także przyjemny rytuał, dzięki któremu możemy rozkoszować się nawet krótką chwilą. Joanna Makul, ekspert Bonami.pl podpowie nam jak bez umiejętności doświadczonego baristy przenieść ulubioną kawiarnię do naszego domu.

„Przygotowanie doskonałej kawy z pianką nie wymaga od nas zakupu drogiego ciśnieniowego ekspresu. Łagodną, puszystą latte czy cappuccino możemy przyrządzić w eleganckim French Pressie” – radzi Joanna Makul, ekspert Bonami.pl. French Press to po prostu tradycyjny do kawy, zwany również tłoczkiem. Najczęściej wygląda jak szklany dzbanuszek z filtrem, który może posłużyć zarówno przy przygotowaniu kawy bez fusów, jak i spienieniu ciepłego mleka. Na Bonami.pl znajdziemy różne modele French Pressów, które różnią się pod względem pojemności oraz estetyki. Te z miedzianymi elementami Bredemeijer Copper będą wyjątkowo modnym elementem kawowego spotkania z bliskimi.

Tradycyjna i funkcjonalna forma

Smakosze ziarnistej kawy uważają, że najważniejsze w jej przygotowaniu jest mielenie. Najlepiej wykonać je tuż przed zaparzeniem, ponieważ później zmielona kawa jest mniej intensywna. W ręcznym młynkach ziarna się nie nagrzewają, a przez to – zachowują aromat na dłużej. Co ważne – taki młynek jest nie tylko praktycznym narzędziem, ale stanowi także wspaniałą ozdobę w kuchni. Szklany Café Olé czy stalowy Bredemeijer Mill – współcześni producenci zrywają z tradycyjnym pojmowaniem drewnianego, rustykalnego stylu. Teraz możemy nie tylko cieszyć się nowoczesnym wyglądem tego narzędzia, ale też decydować o grubości mielenia czy pojemności młynka i jego kształcie.

Domowy barista 4 Domowy barista 6 Domowy barista 8 Domowy barista 10 Domowy barista 12 Domowy barista 14 Domowy barista 16 Domowy barista 18 Domowy barista 20 Domowy barista 22 Domowy barista 24 Domowy barista 26 Domowy barista 28 Domowy barista 30 Domowy barista 32 Domowy barista 34 Domowy barista 36 Domowy barista 38 Domowy barista 40

Przechowywanie kawy jest kluczowe. Ciepło, powietrze i światło mogą negatywnie wpływać na walory smakowe. Każdą kawę powinno się przechowywać w szczelnie zamykanym opakowaniu. „Najlepiej wybrać szklane pojemniki, unikając metalowych, które mają niekorzystny wpływ na smak kawy.” – radzi Joanna Makul – „Na Bonami.pl możemy znaleźć nie tylko ładne i praktyczne pojemniki, ale także urocze dzbanki w których podana kawa zachwyci naszych gości. Ciekawie zaprojektowany, nowoczesny Bergner Barista, albo urocza, zielona kawiarka Lovexpress to tylko niektóre z propozycji”.

Nie tylko czarna i z mlekiem

Obok tradycyjnych kaw, coraz chętniej pijemy także te smakowe, lżejsze i mniej intensywne. Cafe latte, cappuccino, macchiato i mocca są możliwe do przygotowania bez udziału ekspresu. Z pomocą szablonów marki Barista & Co i miedzianego dyspensera, wykonamy efektowne wzory na powierzchni naszej kawy. Słodkie, kakaowe napisy na piance, podane w kubkach Elle Plan De Paris Stripes przeniosą nas na chwilę do małej, francuskiej kawiarenki. To elegancja w delikatnym wydaniu.

Kawa dla wielu z nas jest niezastąpionym elementem dnia. Korzystny wpływ na ciśnienie krwi, zdrowie wątroby, pracę serca oraz pomoc w zwalczaniu stresu i pobudzeniu do pracy – to tylko niektóre z właściwości tego napoju. Zawierające antyoksydanty ziarna powinny stanowić uzupełnienie naszej codziennej diety. Na Bonami.pl możemy znaleźć produkty, które pomogą nam przyrządzić odpowiednią dla własnych upodobań wersję tego napoju. Mrożona, przygotowana w specjalnym kubku Zoku Iced Coffee, mielona czarna, zrobiona w zaparzaczu Café Olé czy cappuccino ozdobione z pomocą zestawu dekoracyjnego Bredemeijer – na Bonami.pl znajdziemy szeroki wybór akcesoriów do przyrządzenia perfekcyjnej kawy we własnej kuchni. Miarki, filtry, młynki oraz cała paleta prześlicznych kubków jeszcze bardziej umilą nam rozkoszowanie się kawowym smakiem i aromatem.

Zobacz również
młynek ręczny

 

 

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry