Teraz czytane
Soda jako uniwersalny środek do czyszczenia

Soda jako uniwersalny środek do czyszczenia

Soda jako uniwersalny środek do czyszczenia 11

W każdym domu powinna znaleźć się soda oczyszczona. Znajduje ona zastosowania w wielu różnych sytuacjach. Często wykorzystujemy ją do czynności gotowania lub jako lek na różne dolegliwości. Sprawdza się także jako wyjątkowy środek czyszczący.

 

Soda oczyszczona to uniwersalny i tani środek, za pomocą którego możemy wyczyścić całe mieszkanie. Posiada bardzo dużo właściwości, które sprawiają, że dobre radzi sobie z tłuszczem, plamami oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Idealnie sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w łazience. W połączeniu z wodą ma naprawdę niesamowitą moc czyszczenia, do tego jest tanim i ekologicznym sposobem na poradzenie sobie z zabrudzeniami.

Zastosowania sody w łazience

Jeśli chodzi o czyszczenie zabrudzonych powierzchni w łazience, soda sprawdza się świetnie. Przede wszystkim pozwala ona swobodnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia pojawiające się na wannie, umywalce czy na kabinie prysznicowej. Jej właściwości świetnie wpływają na usuwanie kamienia. W połączeniu z octem możesz całkowicie pozbyć się niechcianego nalotu.

Idealnie nadaje się także do czyszczenia fug. W tym przypadku wystarczy zmieszać odpowiednią ilość z sody z wodą i wytworzyć z tego coś w rodzaju pasty. Następnie należy nałożyć dany roztwór na fugi, odczekać kilka minut, potem wyszorować i spłukać.

Zastosowanie sody w kuchni

W tym pomieszczeniu soda także znajdzie wiele zastosowań. Możemy nią wyczyścić tłustą i zabrudzoną kuchenkę. Wierzch możemy przetrzeć gąbką nasączoną roztworem z sody i wody. Przypalone resztki powinniśmy polać wodą, a następnie posypać sodą i po chwili usunąć brud.

Jest skuteczna także podczas usuwania spalenizny z garnków. W tym przypadku należy na dno garnka nalać wody, zagotować ją, a następnie wsypać pół szklanki wody i pozostawić na noc, na drugi dzień będziemy mogli z łatwości wyczyścić garnek.

Służy także jako środek do czyszczenia lodówki. Do roztworu – sody oraz wody – możemy dodać trochę soku z cytryny. W ten sposób uzyskamy lepszy efekt czystości. Podobnie możemy postąpić z innymi powierzchniami, taki jak np. Zmywarka czy mikrofalówka.

Oprócz funkcji czyszczącej, soda neutralizuje zapachy w lodówce. Należy wsypać łyżeczkę sody do miseczki z wodą, tak by się rozpuściła, a następnie pozostawić miseczkę w lodówce na kilka godzin.

Zobacz również
woda z lodowca

Pozostałe zastosowanie

Soda działa także jako naturalny wybielacz, dlatego możemy dodawać ją do białego prania. Pamiętajmy jednak, aby dodawać ją do prania naturalnych materiałów. Nie należy stosować jej do kolorowych i ciemnych ubrań. Stosuje się ją także do odświeżania dywanów i wycieraczek.

Działa także jako naturalny odświeżasz powietrza i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wystarczy umieścić miseczkę z sodą i wodą w konkretnym miejscu, a po kilku godzinach nieprzyjemny zapach zniknie.

Jest uniwersalnym środkiem wspomagającym czyszczenie i odświeżanie różnych powierzchni, a poza tym może służyć jako lek na zgagę czy kosmetyk do pielęgnacji niemowląt czy osób z wrażliwą skórą.

Soda jako uniwersalny środek do czyszczenia 16Więcej informacji
Firma General Fresh, dostępna pod adresem http://generalfresh.pl/, dostarcza klientom wysokiej jakości środków czystości.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry