Teraz czytane
Kolorowe wypieki – jak stworzyć słodkie kompozycje z użyciem barwników?

Kolorowe wypieki – jak stworzyć słodkie kompozycje z użyciem barwników?

Kolorowe wypieki - jak stworzyć słodkie kompozycje z użyciem barwników? 11

Z pewnością zdarzyło Ci się skosztować ciast, które mieniły się wszystkimi kolorami tęczy lub podziwiać je na wystawie cukierni. Za ich wspaniałym wyglądem kryją się produkty znane jako barwniki spożywcze. To właśnie one nadają wypiekom oryginalne barwy i pozwalają pięknie dekorować rozmaite desery. Dowiedz się więcej na temat tego, w jaki sposób się nimi posługiwać, by uzyskać wspaniałe efekty.

Barwniki spożywcze – do czego właściwie służą?

Przed zakupem warto zrozumieć, do czego wykorzystuje się barwniki spożywcze w branży cukierniczej. Dodaje się je do wielu smacznych deserów – do ciast, babeczek, ciastek, tortów, lodów, kremów, masy cukrowej czy lukru. Dzięki temu masa nabiera pożądanego koloru. Jest to zatem sposób na przygotowanie wielowarstwowego wypieku w różnych barwach, ciasteczek w rozmaitych odcieniach czy tortu pasującego do palety kolorystycznej dekoracji wykorzystanych na imprezie. Przykłady takich produktów znajdziesz w sklepie internetowym: https://torcik.net/sklep/barwniki/.

Różne rodzaje barwników – jak wybrać ten właściwy?

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje barwników spożywczych. Wśród nich można wymienić takie jak produkty w żelu, płynie czy proszku, których propozycje są dostępne na przykład tutaj: https://torcik.net/sklep/barwniki-w-proszku/. Warto dopasować je do konsystencji masy, z jaką masz zamiar pracować. Do jednego deseru dodasz bowiem wyrób w płynie, a wersję w proszku zastosujesz do innej przekąski. Należy uważać, by na przykład nie rozwodnić przesadnie kremu lub nie wysuszyć za bardzo masy cukrowej.

Jak uzyskać idealny kolor dzięki barwnikom?

Warto pamiętać, że zastosowana ilość wybranego barwnika ma wpływ na kolor Twojego deseru. Im więcej go dodasz, tym mocniejszy i intensywniejszy odcień uzyskasz. Z kolei wykorzystując na przykład tylko kilka kropel produktu, sprawisz, że masa przybierze delikatną, pastelową barwę. Warto pamiętać, że te wyroby dzielą się na takie rozpuszczające się w wodzie i w tłuszczu, należy zatem dopasować do tego swój deser i mieć na względzie to, że im więcej barwnika dodasz, tym większy może on mieć wpływ na konsystencję słodkości.

Zobacz również
Urządzamy kuchnię w funkcjonalny sposób - poznaj najważniejsze zasady 15

Jakich akcesoriów potrzebujesz do korzystania z barwników spożywczych?

Praca z barwnikami spożywczymi jest bardzo prosta i zazwyczaj nie potrzeba do tego specjalistycznych akcesoriów. Podczas korzystania z nich czy mieszania przygotowywanej masy warto nosić ochronne rękawiczki, by nie zabarwić skóry. Niektóre produkty można jednak stosować w areografie, co oznacza, że aplikuje się je na ciasto poprzez rozprowadzanie go specjalnym urządzeniem. Jest to przydatne zwłaszcza przy wykonywaniu zewnętrznych rysunków na tynku czy masie cukrowej.

Skąd wziąć dobre barwniki spożywcze?

Jak widać, barwniki spożywcze mają wiele zastosowań i pozwalają na przygotowywanie kolorowych, słodkich kompozycji. W tym celu najlepiej sięgać po sprawdzone produkty, polecane przez osoby od lat działające w branży cukierniczej. Możesz je znaleźć na przykład w ofercie sklepu torcik.net: https://torcik.net/sklep/barwniki-w-zelu/. Wyposaż swoją pracownię w magiczne barwniki i przygotuj różnobarwne wypieki, które będą idealnie się prezentować w każdych okolicznościach.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry