Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Beton architektoniczny w kuchni

Znany od czasów starożytnych beton kilkadziesiąt, a nawet kilka lat temu kojarzył nam się przede wszystkim z fabrycznymi halami, smutnymi blokowiskami i brzydkimi betonowymi ogrodzeniami. Świat jednak cały czas idzie naprzód, pojawią się nowe technologie i możliwości. Dzięki nowym technologiom udało się stworzyć nowy rodzaj betonu – beton architektoniczny.

Beton architektoniczny a zwykły – jakie są różnice?

Do produkcji betonu architektonicznego służą takie same składniki, jak do produkcji betonu, którego używa się od lat. Powstaje on więc cementu, piasku i wody. Wymaga on jednak zastosowania wyjątkowego rodzaju cementu, jaki jest cement hutniczy o symbolu CEM III. Dzięki temu po zastygnięciu beton architektoniczny ma zdecydowanie jaśniejszy kolor od tego tradycyjnego. Powierzchnia ściany wykończona betonem architektonicznym jest trwała i odporna na wilgoć. Proces otrzymywania betonu architektonicznego jest o wiele bardziej skomplikowany niż zwykłego betonu, wymaga bardzo dużej wiedzy na temat odpowiedniego doboru proporcji składników. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać możemy wybrać płyty betonowe we wzory lub o gładkiej fakturze.

Płyty betonowe alternatywą dla płytek ceramicznych

Płyty betonowe doskonale sprawdzają się w kuchniach. Idealnie sprawdzają się, jako dekoracyjny element w kuchniach modernistycznych. Różne odcienie szarości sprawiają, że płyty te doskonale komponują się z kuchennymi akcesoriami w żywych barwach. Doskonale komponują się także ze zgaszonymi kolorami. Wiele osób obawia się, że w kuchni beton się nie sprawdzi ze względu na stosunkowo wysoką wilgotność oraz ze względu na kontakt z tłuszczem. Obawy te są jednak bezpodstawne. Betonowe płyty zabezpieczane są specjalnymi impregnatami. Dzięki temu są odporne na wilgoć i tłuszcz. Dzięki warstwie zabezpieczającej ewentualne zabrudzenia – także te tłuste – można bez problemu usunąć.

Beton architektoniczny – czy tylko do wykańczania ścian i podłóg?

Beton architektoniczny ma bardzo szerokie zastosowanie. Nawet więc osoby, które nie wyobrażają sobie wykończenia swojej kuchni płytami betonowymi mogą ten bardzo modny dodatek wprowadzić do swojej kuchni. Coraz częściej z betonu architektonicznego wykonywane są blaty kuchennych szafek. Producenci oferują także zlewozmywaki wykonane z betonu architektonicznego. Beton ten jest wykorzystywany również, jako materiał do budowy mebli. Ze względu na to, że doskonale pasuje do drewna, ale także naturalnych tkanin, betonowe zlewy, blaty czy meble sprawdzą się nie tylko w modernistycznych wnętrzach. Będą pasowały także do kuchni urządzonej w stylu rustykalnym.

Przebarwienia, naturalne wżery, przetarcia – wszystko to sprawia, że beton architektoniczny jest niezwykle wdzięcznym materiałem do wykańczania wnętrz. Wprowadza do wnętrza, ład i prostotę. Beton architektoniczny z fabryk wkroczył dzisiaj na salony – dosłownie i w przenośni. Kuchnia z betonową ścianą lub betonowymi elementami (blat ze zintegrowanym zlewem, meble) jest oryginalna i wyjątkowa.

www.modernconcrete.pl – beton architektoniczny do kuchni

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *