Woda lecznicza – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Woda lecznicza – wszystko, co warto o niej wiedzieć 1

Woda lecznicza to prosty i smaczny sposób na poprawę zdrowia. Dzięki dużej zawartości cennych składników mineralnych produkt ten pozwala też zachować równowagę mineralną organizmu.

Sprawdź, czym konkretnie są wody lecznicze. Poznaj ich prozdrowotne właściwości i sprawdź, dlaczego warto je stosować w codziennej diecie.

Co to jest woda lecznicza?

Woda mineralna to rodzaj wody podziemnej, która, w przeciwieństwie do wody wodociągowej, cechuje się zawartością konkretnych substancji. Nie posiada też zanieczyszczeń, co niestety zdarza się niekiedy w przypadku wód z wodociągów. Jej zaletą jest również konkretny, stabilny skład minerałów, a także optymalna ilość soli i gazów w niej rozpuszczonych.

Woda lecznicza charakteryzuje się konkretnymi właściwościami prozdrowotnymi, w zależności od rodzaju dominującego w niej pierwiastka. Skład wody zależy natomiast przede wszystkim od warunków oraz budowy terenu, na jakim występuje.

Woda lecznicza – gdzie ją kupisz?

Lecznicze wody są ogólnodostępne. Możesz je kupić w popularnych sieciach sklepów albo niektórych aptekach. Dobrej jakości wody lecznicze możesz też zamówić w sprawdzonym sklepie internetowym. Na przykład, wysokiej jakości wody marki Polskie Wody Lecznicze są dostępne na stronie woda-lecznicza.pl.

Na co pomaga woda lecznicza?

Działanie leczniczej wody zależy od jej składu. Zazwyczaj systematyczne spożywanie wody leczniczej pomaga w przypadku schorzeń i dolegliwości dróg moczowych, nerek czy układu pokarmowego. Niektóre rodzaje wód sprawdzą się w przypadku bólu mięśni i stresu. Możesz dzięki nim uzupełnić też poziom mikroskładników i minerałów w organizmie.

Wody leczniczej nie musisz tylko pić. Co ciekawe, niektóre firmy, takie jak Polskie Wody Lecznicze, produkują również inne towary na bazie wody leczniczej. Na przykład, mydła lecznicze na bazie wody leczniczej nie tylko świetnie myją i czyszczą skórę, ale też wykazują prozdrowotne działanie.

Właściwości mineralne wód leczniczych

Prozdrowotne właściwości wód mineralnych wynikają z obecności konkretnych składników w danym produkcie albo dużej ilości różnych składników naturalnych. Można wyróżnić kilka rodzajów wód leczniczych. Na to, jak będą one oddziaływać na organizm, wpływ ma zawartość konkretnego składnika.

Zobacz również
Catering dietetyczny w Lublinie 5

Wody swoiste, zwane też słabo zmineralizowanymi, to wody z ilością składników mineralnych nieprzekraczającą 1000 mg na litr. Występuje w nich natomiast konkretny pierwiastek dominujący o określonych właściwościach prozdrowotnych.

Woda mineralna swoista ma z kolei w składzie dużą ilość składników mineralnych, a także pierwiastek dominujący.

Mineralna woda zawiera natomiast przynajmniej 1000 mg składników mineralnych na litr wody. Do składników tych zalicza się sole siarczanowe, wodorowęglanowe wapnia, magnezu, sodu, a także chlorkowe.

Składniki mineralne w wodach leczniczych

W wodach leczniczych znajduje się szereg cennych składników mineralnych. Na przykład, w wodzie jodkowej mieści się więcej niż 1 mg jodków na litr cieczy, w siarczkowej – 1 mg związków siatki lub siarczków, a w krzemowej – 70 mg kwasu metakrzemowego na litr wody.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry