Teraz czytane
Gdzie kupić miody wysokiej jakości? Eko Barć – Ekologiczne Gospodarstwa Pszczelarskie

Gdzie kupić miody wysokiej jakości? Eko Barć – Ekologiczne Gospodarstwa Pszczelarskie

Gdzie kupić miody wysokiej jakości? Eko Barć - Ekologiczne Gospodarstwa Pszczelarskie 11

Miód to płynne złoto. Nawet dzieci wiedzą, że naturalny miód jest bardzo zdrowy, poprawia odporność i ma wiele składników niezbędnych dla zdrowia. Najlepsze miody można kupić w gospodarstwach pszczelarskich takich jak Eko Barć. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, jeśli chcemy nabyć produkt wysokiej jakości, a nie taki z dodatkiem słodzików i różnych podejrzanych substancji.

Miód wysokiej jakości – czyli jaki?

Na pierwszy rzut oka nie jest wcale tak łatwo ocenić, czy miód jest naturalny. Na początek możemy przeczytać skład na etykiecie. Jeśli zobaczymy tam cukier, syrop glukozowo-fruktozowy lub inne podejrzane składniki, to nie mamy do czynienia z prawdziwym miodem. Należy zwrócić uwagę na kolor i konsystencję miodu – możemy na przykład zrobić eksperyment i spróbować rozpuścić go w wodzie. Prawdziwy miód rozpuszcza się wolniej niż ten z dodatkiem cukru. Najlepszą gwarancją byłoby jednak kupienie miodu ze sprawdzonego źródła, takiego jak na przykład Eko Barć. Warto zaopatrywać się w miody nie w pierwszym lepszym sklepie, ale w gospodarstwach pszczelarskich, które w produkcji miodu się specjalizują.

Jaki miód wybrać?

Jeśli chodzi o kwestię, jaki miód jest najsmaczniejszy – ile osób, tyle może być opinii. Wiele osób ceni sobie miód gryczany. Ma on intensywny zapach i ciemny bursztynowy kolor, a w smaku bywa lekko piekący. Ma wiele właściwości zdrowotnych, na przykład wysoką zawartość magnezu. Niektórzy wolą jednak miód lipowy – ma on jaśniejszy kolor i łagodniejszy smak. Jego aromat mocno przywodzi na myśl zapach kwiatów lipy. Oba te miody, gryczany i lipowy, można kupić w gospodarstwie Eko Barć. Na tym jednak nie koniec! Możemy zdecydować się także na miód spadziowy, wrzosowy czy wielokwiatowy. Każdy z nich ma swoje indywidualne właściwości, wszystkie są jednak bardzo zdrowe. Szczególnie w okresie zimowym powinniśmy spożywać dużo miodu. Szeroki wybór miodowych dobroci możemy znaleźć w Eko Barci, gospodarstwie pszczelarskim z wieloletnią historią.

Zobacz również
Soki i zakwasy z buraków - Poznaj ich dobry wpływ na zdrowie oraz odchudzanie! 15

Warto spróbować różnych rodzajów miodu i nie ograniczać się tylko do tych najpopularniejszych typów – lipowego i wielokwiatowego. Każdy z nich ma unikalne właściwości i nieco inną mieszankę mikroelementów. W Eko Barci możemy liczyć na podpowiedź ekspertów, którzy chętnie nam doradzą, jaki miód sprawdzi się dla nas najlepiej. Dobre źródło pochodzenia produktu to gwarancja jego jakości. Zwłaszcza zimą warto zrobić sobie zapasy miodu, jednak jego spożywanie jest korzystne o każdej porze roku i powinniśmy robić to możliwie jak najczęściej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry