Teraz czytane
Z czego można zrobić dekoracje na tort?

Z czego można zrobić dekoracje na tort?

Z czego można zrobić dekoracje na tort? 11

Tort to szczególny rodzaj wypieku, który najczęściej przygotowuje się na wyjątkowe okazje. Obecność takiego ciasta na imprezie zawsze decyduje o jej szczególnych charakterze. Świetnie się ono sprawdza na przykład podczas uroczystości weselnych, ale również komunii, czy chrzcin. Obecność tortu nie będzie również zaskoczeniem na eventach biznesowych dużej rangi. Jeśli chcesz zrobić takie ciasto, sprawdź co przyda Ci się, aby odpowiednio je udekorować. Są to zarówno produkty spożywcze, jak i odpowiednie akcesoria.

Jakich produktów używa się do zrobienia dekoracji na torcie?

Wewnętrzna część tortu składa się przeważnie z kilku warstw ciasta ponczowego i kremu, które są układane naprzemiennie jedna na drugiej. Aby ciasto się nie rozpadało warto obłożyć je masą cukrową, nazywaną inaczej fondantem lub lukrem plastycznym. To specjalny wyrób cukierniczy, który powstaje z połączenia cukru pudru, glukozy i żelatyny. Jest on bardzo słodki i nie do końca się sprawdza jako oddzielny smakołyk, ale posiada idealną konsystencję, aby zarówno odpowiednio obłożyć nim tort, zapewniając mu jednolity wygląd, jak i wykonać figurki lub kwiaty, którymi można go ozdobić.

Masa cukrowa do figurek sama w sobie nie ma żadnego specyficznego koloru. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby dekoracje na torcie miały jakąś określoną barwę możesz zdecydować się na specjalny barwiony wariant, na przykład na czarno, czerwono, róż, lila, niebieski, zielony i żółty. Jeśli ozdoby mają być bardziej skomplikowane, wyposaż się w kilka różnych produktów. Gotowa masa cukrowa do figurek będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej możesz stworzyć wyjątkowe, poruszające wyobraźnię dekoracje.

Kolejnym wyrobem, który może być pomocny przy dekorowaniu jest pralina do tortu. To inny rodzaj masy cukierniczej, która świetnie się nadaje na przykład do robienia wypełnień tarteletek, ale można ją również położyć na wierzchu ciasta. Smak pralin znajduje wielu amatorów i dlatego warto wziąć pod uwagę jej zakup, ponieważ nie tylko świetnie się sprawdzi do dekoracji, ale również doskonale podbije walory smakowe tortu.

Zobacz również
Warsztaty kulinarne dla młodych talentów - dlaczego warto je wprowadzić do szkół? 15

Jakie narzędzia przydadzą się przy dekorowaniu tortu?

Akcesoria cukiernicze, które przydadzą się przy dekoracji tortu to na przykład formy silikonowe, dzięki którym można uformować masę pralinową w ciekawe kształty. Znajdują się wśród nich jednak także narzędzia do modelowania, które pozwalają na prawdziwy popis kreatywności osobom uzdolnionym manualnie i obdarzonym dużą wyobraźnią. Innym sprzętem, którego można użyć do dekoracji tortu jest tylka nierdzewna do kwiatów. Umożliwia ona stworzenie pięknych dekoracji, które będą wyglądać jak żywe kwiaty.

Wszystkie omawiane produkty znajdziesz w sklepie dla cukierników Sugar-Craft, który pozwala na zakupienie niezbędnych składników zarówno osobom prowadzącym działalność gospodarczą, jak i pasjonatom pieczenia ciast. Zapewniamy najwyższą jakość oferowanego asortymentu i pełen profesjonalizm. Zaufaj nam, a na pewno się nie rozczarujesz.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry