Teraz czytane
Skandynawskie skarby pro zdrowotne

Skandynawskie skarby pro zdrowotne

kuchnia skandynawska

Jeśli chodzi o naturalne składniki żywieniowe, które mogą wpływać na nasz organizm to od wieków cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie wybierane. Widać doskonale, że coraz więcej osób obecnie ponownie do tego zagadnienia wraca i szuka naturalnych produktów, które mogą wpływać pozytywnie na pracę naszego organizmu. Warto więc nieco bliżej zająć się tym zagadnieniem i zobaczyć, po co tak naprawdę obecnie można sięgnąć, by zadbać o pracę własnego organizmu.

 

Naturalne zioła

Kwestia ziół leczniczych to zagadnienie, które sięga wielu stuleci wstecz. Do dnia dzisiejszego wiele osób właśnie stawia przede wszystkim na medycynę niekonwencjonalną, która ma im dawać gwarancję dobrego zdrowia. Wśród tych naturalnych produktów znajdziemy wiele ciekawych propozycji ogólnie polecanych przez miłośników zdrowego żywienia. Wśród ziół, które chcemy Wam proponować znajdują się między innymi szwedzkie zioła Marii Treben, które zostały rozpowszechnione po czasach II wojny światowej. Istnieje przekonanie, że to właśnie ona była twórcą tego zestawu ziół, jednak w praktyce jest to błędne przekonanie, ponieważ mieszanka była stworzona przez szwajcarskiego lekarza, po czym jej receptura zaginęła na wiele lat. Udało się ją odtworzyć dopiero dwóm szwedzkim medykom, i jeden z nich, który zdecydował się na używanie tego specyfiku przez wiele lat był w stanie przeżyć 104 lata.

Jakie zastosowanie mają zioła Marii Treben?

Zioła Marii Treben stają się coraz bardziej popularne i widać, że budzą coraz większe zainteresowanie. Zastosowanie tych ziół jest bardzo szerokie co sprawia, że wiele osób po nie sięga. Mogą być one stosowane zarówno profilaktycznie, by ustrzec się przed chorobami jak i też mogą mieć formę ochrony w momencie, gdy już pojawią się objawy chorobowe. Zioła mogą wpływać korzystnie na wiele różnych dolegliwości. Dzięki nim można pokonać bóle i zawroty głowy, wpływają one korzystnie na funkcję mózgu oraz pamięć. Pozwalają radzić sobie z wszelkimi skórnymi wysypkami, krostami i przebarwieniami. Dzięki ziołom można poradzić sobie z problemami układu pokarmowego takimi jak wzdęcia, zaparcia, skurcze, bóle żołądka, problemy z woreczkiem żółciom. Dzięki nim będzie można pomagać sobie z bólami reumatycznymi, a także obrzękami i stanami zapalnymi. Regularne przyjmowanie tej mieszanki ziół sprawia, że można skutecznie walczyć z pasożytami, to zioła, które pobudzają apetyt i poprawiają trawienie, doskonale działają na kondycję psychiczną, pozwalają na to, by poprawić kondycję psychiczną, dzięki nim można walczyć z bezsennością i depresją.

Jak przygotowujemy zioła?

Zioła powinno się przygotowywać według opisu, który pojawia się na opakowaniu danej mieszanki. Mamy jednak specjalny uniwersalny sposób na ich przygotowywanie. Zioła należy zalać wódką około półtora litra, po czym odstawia się je na dwa tygodnie w miejsca nasłonecznione. Codziennie powinno się mieszać dany eliksir. Po dwóch tygodniach przelewa się je do mniejszych butelek. Jeśli mieszanka będzie dobrze przygotowana powinna przechowywać się bez obaw o zepsucie. Ważne będzie wybranie czystej mieszanki ziół szwedzkich, ewentualnie takich, które pojawiają się z dodatkiem aloesu.

Zobacz również
Włoskie babki drożdżowe - idealny przysmak na Wielkanoc 14

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep www.herbavit.com.pl specjalizujący się w sprzedaży ziół Marii Treben. 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry