Teraz czytane
Jaki blender kielichowy wybrać, czym się kierować?

Jaki blender kielichowy wybrać, czym się kierować?

blender

Dobrze wyposażona kuchnia potrafi sprawić, że gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością, a odkrywanie nowych smaków prawdziwą przygodą. Zwłaszcza teraz, gdy bardzo modne jest zdrowe żywienie, przyda się odpowiedni sprzęt. Blender kielichowy pozwala na przygotowanie smacznych koktajli, smoothie, a także zup krem i przecierów.

Sekret tkwi w mocy

Chociaż producenci przekrzykują się wzajemnie mocą silnika, to warto wiedzieć, że im większa moc, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że blender kielichowy nam się spali. Jednocześnie im większa moc urządzenia, tym dłuższa praca bez konieczności zrobienia przerwy. Wysoka moc jest również ważna, jeżeli planujemy kruszyć lód, robić mało orzechowe, czy hummus.  Minimalna moc, która jest akceptowalna to 500 W.

Ilość obrotów na minutę

Nawet kupując blender kielichowy o sporej mocy, jeżeli jego ilość obrotów jest znikoma, nie rozdrobni produktów optymalnie szybko. Dlatego warto zwracać uwagę na ilość obrotów. Najlepsze blendery mają od jedenastu tysięcy obrotów do nawet dziewiętnastu. Im więcej obrotów, tym szybciej przygotujemy potrawy.

Blender kielichowy- zwróć uwagę na kielich!

Cały sekret kielichowych blenderów wbrew pozorom nie leży w mocy, czy obrotach, a kielichu. Budżetowe modele mają nawet plastikowe kielichy. Jeżeli jednak chcemy kupić dobrej jakości blender kielichowy, należy wybierać te, które mają kielichy ze szkła hartowanego, które charakteryzuje trwałość i wytrzymałość.

Ważna jest również pojemność. Oczywiście ten parametr należy wybrać pod swoje potrzeby. Jednak im większa pojemność, tym blender kielichowy sprawdzi się w przygotowaniu bardziej obszernych potraw i za jednym ruchem przygotujemy np. więcej smacznego koktajlu.

Funkcje, noże i dbałość o szczegóły

Wybierając sprzęt, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze własną wygodę. Blendery kielichowe mają różne funkcje na przykład możliwość pracy pulsacyjnej, czy tryb pracy turbo. Dodatkowe funkcje pozwalają na wykorzystanie pełni potencjału urządzenia, a także przygotowania zup, hummusów, smoothie, czy masła orzechowego w dużo szybszym czasie.

Kolejną istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, kupując blender kielichowy to noże. Najlepsze oczywiście są ze stali szlachetnej, które ostrzą się same, podczas użytkowania. Takie nożyki sprawią, że urządzenie długo posłuży. Podobnie jak ogólna dbałość o wykonanie. Dobrej jakości obudowa, starannie zespolone elementy z solidnych materiałów pozwolą na radość i komfort użytkowania przez długie lata.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry