Teraz czytane
Jak kupić dobry czajnik elektryczny?

Jak kupić dobry czajnik elektryczny?

jak wybrać czajnik elektryczny

Na co dzień spożywamy różnorodne napoje. Wśród nich znajdują się także te gorące, do których przygotowania potrzebny jest wygodny czajnik. Chcąc ułatwić Ci wybór odpowiedniego urządzenia elektrycznego, publikujemy kilka porad, byś wiedział, czym kierować się podczas zakupu.

Sposób wykonania urządzenia

Nim zdecydujesz się na jakikolwiek czajnik elektryczny, przyjrzyj się jego wykonaniu. Twój produkt powinien być przede wszystkim solidny. Wybierając materiał, z którego ma być zrobiony zwróć uwagę na własną wygodę. Dla starszych osób najlepszy będzie zapewne lekki, plastikowy albo szklany czajnik bezprzewodowy.

Z kolei, jeśli chcesz, by urządzenie mniej się nagrzewało oraz było łatwe do utrzymania w czystości, a nie zależy Ci na jego niewielkiej wadze, możesz postawić na model ceramiczny. Pamiętaj jednak, że taki czajnik jest najcięższy i przez to może nie sprawdzić się w codziennym użytku. Jeżeli zależy Ci na trwałości produktu i klasycznym wyglądzie, to dobrym wyborem może być czajnik ze stali szlachetnej. Zwróć jednak uwagę, czy produkt posiada termoizolację, która zapobiegnie poparzeniom i sprawi, że zagotowana woda dłużej pozostanie ciepła.

Poza kwestią materiału, z którego powstał czajnik, ważne jest też ulokowanie grzałki. Obecnie coraz częściej produkuje się urządzenia z grzałką płaską, jednak gdzie nie gdzie można jeszcze otrzymać modele z elementem spiralnym. Warto wiedzieć, że grzałka płaska jest bardziej odporna na przegrzanie i powoduje mniejsze osadzanie się kamienia wewnątrz czajnika. Mimo wyższej ceny modeli z grzałką płytową warto zatem sprawić sobie właśnie takie urządzenie. Prawdopodobnie posłuży ono po prostu dłużej.

Pojemność czajnika elektrycznego

Decydując się na zakup urządzenia, z którego codziennie będziesz korzystać, nie możesz pominąć kwestii jego pojemności. Niektórzy uważają, że najlepiej jest nabyć duży czajnik elektryczny, a gdy potrzebna jest mniejsza ilość wody, to po prostu gotują jej naprawdę niewiele. Jeśli grzałka zamontowana w urządzeniu jest typu płaskiego, to takie działanie jest możliwe i da się bezpiecznie zagotować nawet minimalne ilości wody.

Zobacz również
Jak stworzyć niesamowity tort leśny mech? 13

Należy jednak pamiętać, że im większy czajnik, tym większa też jego waga. Jeżeli na co dzień korzysta z niego jedna albo dwie osoby, to lepiej wybrać mniejszy model. Będzie on po prostu wygodniejszy w użytkowaniu i nie będziesz musiał się męczyć, dźwigając go za każdym razem. Gdy natomiast przyjdą do Ciebie goście, najwyżej poczekają chwilę dłużej na kawę czy herbatę. Czajnik bezprzewodowy i tak bardzo szybko zagotowuje wodę, więc na kolejne porcje wrzątku nie trzeba długo czekać.

Moc a koszty energii

Jeśli chcesz, by nowy czajnik posłużył Ci jak najdłużej, zapewniając wygodę, której oczekujesz, to zwróć uwagę jeszcze na kilka elementów. Zastanów się między innymi nad tym, jakiej mocy oczekujesz od tego urządzenia. Wyższe parametry nie muszą być korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Niekiedy warto sprawić sobie czajnik elektryczny o mniejszej mocy z uwagi na oszczędność energii, nawet jeśli będzie gotował wodę nieco dłużej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry