Teraz czytane
Akcesoria kuchenne, czyli warsztat od kuchni

Akcesoria kuchenne, czyli warsztat od kuchni

akcesoria kuchenne

Z utęsknieniem wyczekujemy wiosny, która poza piękną pogodą przynosi także pierwsze świeże warzywa. Warto spożywać je na surowo, gdyż zachowują najwięcej wartości odżywczych. A co, gdy chcemy je poddać obróbce? Nic nie stoi na przeszkodzie! 

Na noże…

i obieraczki. Ostre, wyprofilowane, stalowe i z tworzywa sztucznego, z ostrzem gładkim lub ząbkowanym – oferta noży jest naprawdę duża. Ale czy faktycznie musimy mieć w domu cały komplet godny prawdziwego szefa kuchni? Z uwagi na różnorodność produktów oraz zastosowań warto posiadać choćby kilka.

akcesoria kuchenne

akcesoria kuchenne
20081_20091_Swivel Peeler
akcesoria kuchenne
1054751_Julienne Peeler
akcesoria kuchenne
1252180_Avocado Slicer_green

Świetnie sprawdzają się te w bloku – poza tym, że łatwo się przechowują, posiadają kolorowe oznaczenia rękojeści, z łatwością wybierzemy więc ten, który w danym momencie jest nam potrzebny. Do krojenia chleba weźmy długi z ząbkowanym ostrzem, do mięs ostry, masywny i twardy, a do warzyw znacznie krótszy z ostro zakończonym czubku. Nie zapominajmy o obieraczkach, z którymi szybko uporamy się z warzywami na zupę czy sałatkę.

Deska to podstawa

Skoro mowa o nożach to nie ma krojenia i plastrowania bez odpowiedniej deski! Jaką wybrać? Najpraktyczniejsze wydają się te z tworzywa sztucznego, które bez problemu umyjemy w zmywarce. Warto także posiadać większą ich ilość, dostosowaną do poszczególnych produktów.

akcesoria kuchenne

Marka Joseph Joseph – prezentująca kreatywne rozwiązania kuchenne, proponuje zestawy kolorowych desek, różniących się nie tylko kolorem, ale i budową dopasowaną do obrabianej żywności. I tak np. zielona z wyższymi brzegami utrzyma sok z warzyw i owoców w obrębie deski, a niebieska z wypustami w centralnej części pozwoli z łatwością przygotować rybę.

akcesoria kuchenne

Ciekawym rozwiązaniem jest składany model Chop 2 Pot, który w pozycji leżącej pozostaje typową deską, a gdy tylko ściśniemy rączkę, boki deski składają się i tworzą rynienkę, którą bezpiecznie zsuniemy posiekane produkty wprost do garnka, patelni czy miski.

Pozwól sobie pomóc

Zobacz również
Jak stworzyć niesamowity tort leśny mech? 13

‘Nie mam czasu na gotowanie’ – jakże częsta to wymówka! Producenci przyrządów kuchennych pomyśleli i tym. Z pomocą przychodzą specjalne siekacze, krajalnice, nożyce i mini tarki.

akcesoria kuchenne akcesoria kuchenne akcesoria kuchenne akcesoria kuchenne

akcesoria kuchenne
11122600_Vegetable Chopper with Easy Pour Opening

akcesoria kuchenne

Dzięki nim w mig pokroimy warzywa w plasterki, owoce w drobną kostkę, przygotujemy sałatę, awokado, a także ozdobimy nasze potrawy startym serem lub pociętymi ziołami. A może warzywne spaghetti? To zdrowa i świeża wersja włoskiego specjału, którą możesz przygotować w kilka minut dzięki innowacyjnej temperówce do warzyw. Nie tylko pięknie i zdrowo, ale jakże efektownie!

Gotowanie to sama przyjemność… pod warunkiem, że zadbamy w kuchni o funkcjonalnych pomocników.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry