Teraz czytane
Wyciskarka do cytrusów – jaką wybrać i czym się różnią?

Wyciskarka do cytrusów – jaką wybrać i czym się różnią?

Wyciskarka do cytrusów - jaką wybrać i czym się różnią? 11

Pomarańcze, grejpfruty, cytryny, czy mandarynki to owoce bogate w witaminę C i inne składniki odżywcze. W okresie przeziębień i grypy warto włączyć je do swojej codziennej diety. Z pomocą może przyjść wyciskarka do cytrusów picie soków bowiem świetną formą suplementowania wielu substancji odżywczych. Dobra wyciskarka do cytrusów pozwoli nam na zachowanie wartości owoców, a jednocześnie zachowa walory smakowe owoców.

Czym się kierować przy wyborze wyciskarki do cytrusów

Na rynku dostępne są wyciskarki do cytrusów dwóch typów:

  • wyciskarka do cytrusów ręczna
  • automatyczna wyciskarka elektryczna

Jak same nazwy wskazują, różnią się rodzajem zasilania. Wyciskarki do cytrusów ręczne w niektórych modelach są wyposażone w dźwignię, które ułatwiają proces wyciskania soku oraz nie wymagają podłączenia do prądu. Automatyczna wyciskarka do cytrusów elektryczna tego podłączenia już wymaga, a owoc wystarczy przyłożyć do stożka, który rozpoczyna pracę i wyciska sok.

Oczywiście elektryczna wyciskarka do cytrusów jest dużo wygodniejszym i lepszym rozwiązaniem. Idealnym modelem wydaje się wyciskarka Hurom CJ-B01CSS, która została wyposażona w nowoczesną technologię, gdzie dzięki odpowiedniemu ciśnieniu szybciej i wydajniej wyciśniemy sok. Jednocześnie napój zachowa wszelkie wartości odżywcze. To, co istotne przy wyborze wyciskarki do cytrusów, a co również jest cechą charakterystyczną wspomnianego modelu to łatwość czyszczenia poszczególnych elementów oraz konstrukcja, która sprawia, że owoc zostanie wyciśnięty do ostatniej kropli, bez jakichkolwiek wycieków.

Zobacz również
krojenie pizzy

Istotne parametry, na które warto zwrócić uwagę

Kupując wyciskarkę, należy kierować się również kilkoma innymi aspektami. Dobra wyciskarka do cytrusów powinna również charakteryzować się:

  • wysoką mocą, dzięki której szybciej przygotujemy ulubione soki
  • pojemnikiem o pojemności co najmniej 1 litra
  • wydajnym silnikiem
  • cichą pracą
  • łatwością w czyszczeniu
  • odpowiednim stożkiem
  • wydajną konstrukcją
  • Eleganckim designem, ponieważ często tego typu urządzenia stoją na blacie kuchennym.

Dobrze również jeżeli silnik jest tak skonstruowany, aby się nie przegrzewał wówczas dłużej będziemy cieszyć się urządzeniem oraz sok, który będzie wytwarzany, nie utraci wartości odżywczych wskutek wyższej temperatury urządzenia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry