Teraz czytane
Jaki alkohol na wesele warto wybrać?

Jaki alkohol na wesele warto wybrać?

jaki alkohol na wesele

Wesela najczęściej kojarzą się z wódką. To jednak tylko jeden rodzaj alkoholu, jaki może pojawić się na stołach. Na co jeszcze warto się zdecydować?

 

Przy doborze odpowiedniego alkoholu na wesele często pojawia się pytanie – czy sama wódka wystarczy? Aktualnie na przyjęciach coraz częściej pojawiają się również inne rodzaje trunków, z których goście często korzystają. Jaki alkohol na wesele warto więc wybrać?

Wódka – nie tylko sama czysta

Chociaż wódka czysta jest najbardziej uniwersalna, to jednak oprócz niej można wybrać również szereg innego rodzaju wódek smakowych. Są chętnie pite nie tylko przez kobiety, ale też przez mężczyzn. Mogą również stać się podstawą drinków.

W sprzedaży można znaleźć obecnie wódki smakowe takie jak:

 • orzech laskowy
 • śliwkowa
 • pigwowa
 • wiśniowa
 • jagodowa
 • mirabelkowa
 • cytrynowa
 • malinowa
 • dzika róża
 • czarny bez
 • dębowa

Wobec tego wtedy, gdy Para Młoda będzie chciała zaoferować gościom szerszy wybór alkoholi, warto również pomyśleć o zakupie wódki smakowej, która będzie mogła stanąć na stołach obok tej czystej.

Wino – doskonałe nie tylko do obiadu

Na przyjęciach weselnych coraz częściej pojawiają się również rożnego rodzaju wina – czerwone, białe, różowe, wytrawne i słodkie. Wino z pewnością będzie miłym gestem w stronę tych gości, którzy preferują ten rodzaj alkoholu.

Wino można podać już od obiadu – najczęściej wybór pada wtedy na wina czerwone półwytrawne, które dobrze komponują się z mięsami. Do lżejszych dań z kolei lepiej nadaje się wino białe. Wino różowe oraz wina półsłodkie oraz słodkie doskonale pasują natomiast do deserów.

Wobec tego na weselu najlepiej wybrać różne wina, które można ustawić na łatwo dostępnym dla gości stoliku – wtedy każdy może wybrać dla siebie takie, które będzie odpowiadało mu najbardziej.

Piwo – najlepsze na dłuższe wesela

Chociaż piwo nie jest zazwyczaj kojarzone jako alkohol weselny, to jednak można zobaczyć je na coraz większej liczbie imprez.

Piwa najlepiej sprawdzają się na dłuższe wesela, które zaczynają się już około południa czy w godzinach popołudniowych i mają trwać aż do nocy. Piwo stanowi wtedy dobrą alternatywę dla wódki i innych mocniejszych alkoholi.

Na wesele najlepiej wybrać różne rodzaje piw, które mogą wtedy przypaść do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Wobec tego mogą być to piwa popularnych marek, w tym także piwa smakowe, na przykład karmelowe, popularne obecnie radlery, czyli piwa z dodatkiem lemoniady lub innych napojów owocowych. Można także wybrać modne piwa rzemieślnicze – craftowe lub piwa bezalkoholowe, które będą ukłonem w stronę tych osób, które nie mogą pić alkoholu.

Whisky – coraz częściej na weselnych stołach

Na stołach weselnych coraz częściej pojawiają się również droższe alkohole, na przykład whisky. To trunki chętnie wybierane przez mężczyzn, ale również piją je kobiety. Whisky można pić samodzielnie albo można łączyć je z colą. Napój ten może być również składnikiem innych drinków.

Najczęściej whisky, podobnie jak wina i piwa, umieszczane są na stoliku, z którego goście mogą brać alkohole samodzielnie, według swojego uznania.

Drinki – kolorowe napoje z alkoholem lub bez

Warto także wspomnieć, że na wielu weselach goście mogą wypróbować również wielu smakowitych drinków. Mogą być one przygotowywane przez profesjonalnego baristę, który jest wynajęty na imprezę, ale również można szykować je samodzielnie.

Zobacz również
Jakie wino do dziczyzny? Klucz do harmonijnego połączenia smaków 14

Najtańszym sposobem na zaserwowanie drinków na weselu jest przygotowanie dla gości stolika z różnymi alkoholami i dodatkami do ich przygotowania, a także dodanie do nich łatwych receptur. W ten sposób goście mogą szykować drinki we własnym zakresie – zarówno te z alkoholem, jak również bez alkoholu, które mogą być również świetnym napojem dla dzieci.

Wobec tego wesele wcale nie musi być okazją, podczas której serwowana jest tylko i wyłącznie wódka. Do wyboru jest również szereg innych alkoholi, aby każdy z gości weselnych mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Szeroki wybór trunków to większe zadowolenie gości i lepsza zabawa!

Artykuł powstał we współpracy z firmą alkoparty.pl.

 

 

jaki alkohol na wesele

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry