Teraz czytane
Dzień Matki – wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent

Dzień Matki – wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent

Dzień Matki - wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent 11

Matka to ktoś szczególny. Przekonują się o tym zarówno te świeżo upieczone, jak i takie, których dzieci są już dorosłe. 26 maja można uświetnić szczególnie, a większość ludzi woli otrzymywać własnoręcznie zrobione prezenty, bardziej niż np. gotowe vouchery do SPA. Może już wyrośliśmy z samodzielnie rysowanych laurek, które rozczulały nasze mamy w czasach przedszkolnych, ale wciąż powinniśmy umieć je przyjemnie wzruszyć. Matkę ma się tylko jedną, lecz prezentów można mieć wiele. Dlatego chcemy podzielić się pomysłami na prezent na dzień matki.

Mama z pasją

Podarunek dla mamy należy dostosować do jej charakteru. Jeśli ma duszę artystki, np. pisze wiersze czy opowiadania, to przydałby się jej wyjątkowy notatnik z indywidualną okładką na której znajdzie się Twoje zdjęcie lub rodzinna fotografia. Jeśli mama szkicuje, to ten prezent również będzie interesujący, a stworzona specjalnie dla niej okładka notatnika, pobudzi jej kreatywność i doda otuchy w chwile zwątpienia we własną twórczość.

Dzień Matki - wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent 16

 

Sympatyczna podróż w czasie

W przypadku, gdy mama jest zapaloną czytelniczką, mamy kolejny pomysł. Może napisać jej książkę? Brzmi abstrakcyjnie, ale wyobraź sobie powieść stworzoną samodzielnie z Waszych wspólnych wspomnień. Fotoksiążka ze zdjęciami oraz dodanymi tekstami, może pokazywać Ciebie, od dzieciństwa po dorosłość. Innym pomysłem na taką fotoksiążkę dla mamy, jest zebranie zdjęć z jej młodości – może ubrana w kwiatową sukienkę, z burzą loków na głowie, przytulała się do swojego przyszłego męża noszącego dzwony? Opowieść o młodości, to ciekawy sposób na podróż w przeszłość.  Zawsze wzbudzisz w mamie przyjemne wspomnienia, szczególnie, że taką fotoksiążkę możesz przygotować samodzielnie.

Dzień Matki - wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent 18

Racja dekoracja

Teraz coś dla mamy, która uwielbia dekorować wnętrza, szczególnie rodzinnymi fotografiami. Obraz na drewnie nie wymaga od nas umiejętności malarskich, wystarczy wybrać zdjęcie i nadrukować je dzięki takiej usłudze w wybranym laboratorium fotograficznym. Drewniany obraz, jako ozdoba zawsze dodaje wnętrzu naturalności. Podobnie można uczynić ze zdjęciem na płótnie czy fotoplakatem na lekkiej, ale utwardzonej płycie PCV. Poliptyki, czyli zdjęcia podzielone na części, zadowolą gusta mam z artystycznym wyczuciem . Jeśli nie potrafisz zdecydować się na jedno zdjęcie, prezentem dla mamy może być również kolaż, czyli kilka fotografii na jednym obrazie. Najważniejsze, aby zdjęcie, niezależnie od powierzchni na jakiej się znajdzie, sprawiało mamie autentyczną radość.

Motywem jestem

Wcześniej wspominaliśmy o różnego rodzaju obrazach, jako prezencie dla mamy. Rzeczywiście możesz sprezentować jej fotografię na różnego rodzaju powierzchni, a każda gwarantuje inne efekty wizualne. Czy jednak treścią musi być tylko zdjęcie rodzinne, Twoje lub mamy? Niekoniecznie. Znasz swoją matkę bardzo dobrze i wiesz doskonale co będzie się jej podobać. Dlatego można także sięgać do tzw. galerii motywów. Podzielone na różne kategorie fotografie i grafiki, również ucieszą mamę, które uwielbia dekorować wnętrza.

Dzień Matki - wyjątkowa osoba, wyjątkowy prezent 20

Zobacz również
Włoskie babki drożdżowe - idealny przysmak na Wielkanoc 14

Niespodzianka na odległość

Własnoręcznie wprowadzone w życie pomysły cieszą najbardziej. Kiedyś były to laurki, koślawo narysowane świecowymi kredkami, ale z włożonym w tę pracę sercem. Dziś również można postarać się o osobisty charakter podarunku dla mamy. Fotokartki z życzeniami, składane lub klasyczne, z wybranym przez Ciebie zdjęciem i dodanymi życzeniami, na pewno przysporzą mamie uśmiechu. Sentymentalnie wrócicie do momentu, gdy jako dziecko dawało się jej własnoręcznie wykonany rysunek, a ona wzruszona czytała napisane przez Ciebie słowa „Kocham Cię mamo”. Niektóre laboratoria fotograficzne proponują…. film w kartce. Samodzielnie nagrywasz np. życzenia, umieszczasz specjalny kod QR na drukowanej kartce z tekstem i zdjęciem, a później wysyłasz do mamy, jeśli nie możesz dać jej tego osobiście. Wystarczy, że mama zeskanuje smartfonem powyższy kod, a już może cieszyć się niespodziewaną formą powiedzenia ile znaczy dla nas jako matka.

dzień matki

Artykuł został napisany we współpracy z laboratorium fotograficznym CEWE, liderem na rynku fotoprezentów i producentem najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos, CEWE.PL

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry