Na grzyby! Profesjonalne akcesoria dla grzybiarzy
Umiejętność odróżniania grzybów to nie wszystko -później trzeba je znaleźć, zebrać, obrobić i przechować, żeby cieszyły nas swoim smakiem i aromatem jak najdłużej. Przedstawiamy kilka akcesoriów, które w tym pomogą.
Najpierw grzyby trzeba zebrać, co według zaleceń ekspertów najlepiej robić z pomocą niewielkiego, ostrego noża. Odcinając grzyba tuz przy ziemi, zachowujemy grzybnię, z której może wyrosnąć kolejny. Nożyk Sagaform dodatkowo wyposażono w pędzelek d oczyszczenia grzyba z ziemi oraz wygodny pokrowiec. Do kupienia tu.
Kolejny etap to oczyszczanie grzybów z wszelki pozostałości ziemi. Najlepiej zrobić to miękką szczotka, która da pewność, że żadna niepożądana drobinka nie przedostanie się do zupy czy zapiekanki. Szczoteczka Cuispiro jest niewielka i elastyczna, dzięki czemu świetnie nadaje się do oczyszczania nawet niewielkich grzybów. Można ją kupić tutaj.
Po oczyszczaniu przychodzi czas a krojenei grzybów,. Można robić to ręcznie, ale proces będzie znacznie szybszy, jeśli wykorzystamy szatkownicę. Gadżet Slice & catch pokroi je za nas szybko i równiusieńko. Jest dostępny tu.
Poszatkowane grzyby możemy zamrozić lub wysuszyć. W drugim wypadku można skorzystać z piekarnika, ale wtedy przyda się specjalna siatka z drobnymi oczkami, dzięki której grzyby po wysuszeniu nie spadną z kratki – jest dostępna tutaj.
Alternatywą dla piekarnika jest suszarka do grzybów, której zaletą jest przede wszystkim pojemność -suszy grzyby na czterech poziomach jednocześnie. Model marki MPM Product można kupić tu.
Gdy grzyby są ususzone, pozostaje tylko przełożyć je do pojemnika. Stylowy słoj marki Eva solo pięknie je wyeksponuje i będzie ozdobą kuchni. Naczynie można kupić tu.