Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Najlepsze pomysły na sernik

W każdym polskim domu piecze się ciasta. W niektórych z nich, ciasto musi pojawić się przynajmniej raz w tygodniu, najczęściej w niedzielę na stole. Część pań domu zrezygnowało oczywiście z pieczenia i decydują się na zakup gotowego kawałka ciasta lub tortu, aby zadowolić swoich domowników.

Jednym z najczęściej pieczonych i kupowanych ciast w Polsce jest tradycyjny sernik. Kochają go wszyscy Polacy. Okazuje się, że istnieje wiele sposobów na idealny sernik. Każdy z nich jest zupełnie inny i jednocześnie są one wszystkie pyszne. Jakie są najlepsze pomysły na sernik polskich pań domu?

Przede wszystkim, w polskich domach rządzą serniki tradycyjne. Wykonuje się je z kilkakrotnie mielonego twarogu krowiego, z dodatkiem jaj. Najczęściej panie domu do sernika wrzucają również namoczone rodzynki, a na koniec polewają go gorzką czekoladą. Czasami obsypuje się go wiórkami kokosowymi. Ważne jest to, aby sernik wyrósł i był puszysty. Dobrze napowietrzony sernik kojarzy się z tym nowojorskim. Warto pamiętać również o aromacie do ciast. Tutaj zdania są różne, jedni preferują bowiem rumowy, inni pomarańczowy lub waniliowy. Wszystko zależy przede wszystkim od gustów domowników.

Ciekawym pomysłem na spód od sernika jest wykorzystanie na przykład toruńskich pierników. Wspaniale komponują się one ze smakiem sera. Poza tym, wiele gospodyń domowych, jako spód wykorzystuje czekoladowe ciasteczka, które kruszą dokładnie i ugniatają razem z roztopionym masłem. Taki spód trzeba dokładnie wyłożyć na blasze i docisnąć go, aby nie rozpadał się. Dzięki niemu, sernik zyskuje nowego smaku. Często u góry w takim cieście pojawia się również ubita piana z białek i na niej kolejna porcja spodu, tym razem pokruszonego. Sernik ten zyskuje dużą popularność.

Niektóre osoby, zamiast tradycyjnego twarogu, wykorzystują do produkcji sernika gęsty jogurt naturalny. Taki jogurt trzeba najpierw solidnie odcedzić przez kilka godzin na sitku, aby całkowicie pozbyć się z niego serwatki. W przeciwnym razie sernik będzie wodnisty i będzie się rozpadał.

Bardzo modnym ciastem jest również sernik na zimno. Wiele osób kupuje po prostu paczkę proszku do produkcji takiego ciasta i miesza ze sobą składniki. Można jednak wykonać taki sernik całkowicie samodzielnie. Wystarczy użyć serka homogenizowanego lub właśnie gęstego, odcedzonego jogurtu, wymieszanego z galaretką owocową lub żelatyną. Na dno takiego sernika układa się biszkopty, lub dla odmiany delicje, a u góry wylewa się galaretkę. Oczywiście, trzeba to zrobić, kiedy samo ciasto jest już wystarczająco gęste. Wiele osób w galaretce umieszcza również owoce, aby ciasto było weselsze i miało ciekawszy smak. Ten sernik uwielbiany jest w szczególności przez dzieci.

Istnieje wiele ciekawych przepisów na sernik idealny. Wiele zależy tutaj nie tyle od umiejętności samej kucharki, co od jakości wybranych przez nią produktów. Poza tym, znaczenie mają również gusta kulinarne domowników, którzy mogą uwielbiać jedynie sernik z ciemną czekoladą. W wielu domach wygrywa właśnie ten tradycyjny.

Dziękujemy portalowi słodki-smak.pl za współpracę merytoryczną.

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *