Teraz czytane
Na grzyby! Profesjonalne akcesoria dla grzybiarzy

Na grzyby! Profesjonalne akcesoria dla grzybiarzy

Umiejętność odróżniania grzybów to nie wszystko -później trzeba je znaleźć, zebrać, obrobić i przechować, żeby cieszyły nas swoim smakiem i aromatem jak najdłużej. Przedstawiamy kilka akcesoriów, które w tym pomogą.

Najpierw grzyby trzeba zebrać, co według zaleceń ekspertów najlepiej robić z pomocą niewielkiego, ostrego noża. Odcinając grzyba tuz przy ziemi, zachowujemy grzybnię, z której może wyrosnąć kolejny. Nożyk Sagaform dodatkowo wyposażono w pędzelek d oczyszczenia grzyba z ziemi oraz wygodny pokrowiec. Do kupienia tu. 

noz do grzybow sagaform

Kolejny etap to oczyszczanie grzybów z wszelki pozostałości ziemi. Najlepiej zrobić to miękką szczotka, która da pewność, że żadna niepożądana drobinka nie przedostanie się do zupy czy zapiekanki. Szczoteczka Cuispiro jest niewielka i elastyczna, dzięki czemu świetnie nadaje się do oczyszczania nawet niewielkich grzybów. Można ją kupić tutaj. 

szczotka do grzybów Cuispiro

Po oczyszczaniu przychodzi czas a krojenei grzybów,. Można robić to ręcznie, ale proces będzie znacznie szybszy, jeśli wykorzystamy szatkownicę. Gadżet Slice & catch pokroi je za nas szybko i równiusieńko. Jest dostępny tu. 

szatkownica

Poszatkowane grzyby możemy zamrozić lub wysuszyć. W drugim wypadku można skorzystać z piekarnika, ale wtedy przyda się specjalna siatka z drobnymi oczkami, dzięki której grzyby po wysuszeniu nie spadną z kratki – jest dostępna tutaj. 

siatka do suszenia grzybow

Zobacz również
wolnowar

Alternatywą dla piekarnika jest suszarka do grzybów, której zaletą jest przede wszystkim pojemność -suszy grzyby na czterech poziomach jednocześnie. Model marki MPM Product można kupić tu. 

suszaarka do grzybow

Gdy grzyby są ususzone, pozostaje tylko przełożyć je do pojemnika. Stylowy słoj marki Eva solo pięknie je wyeksponuje i będzie ozdobą kuchni. Naczynie można kupić tu. 

eva solo pojemnik na grzybki

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry