Teraz czytane
Jedz pięknie. Nietypowa porcelana z polskich sklepów

Jedz pięknie. Nietypowa porcelana z polskich sklepów

Z takich talerzy wszystko lepiej smakuje, a każda kawa będzie smakować wyśmienicie. Polska porcelana ma długą tradycję, a młodzi projektanci dodają jej świeżości zestawiając nowoczesne wzory z klasyczną formą.

Poszukując nowoczesnej zastawy warto wziąć pod uwagę wyroby marki Kristoff z Wałbrzycha, która współpracuje z młodymi projektantami. W tej gamie znajdują się między innymi żartobliwe projekty z flamingiem i wąsem autorstwa Magdy Pilaczyńskiej, komplet Piotra Stolarskiego z motywem testu Ishihary, który znamy z gabinetu okulistycznego czy talerzyki i naczynia kawowe w kropki i kreski autorstwa Marii Jeglińskiej.

porcelana-kristoff-2 porcelana-kristoff-3komplet-porcelany-kristoff-1

Tradycyjna porcelana w odświeżonej odsłonie znajduje się również w ofercie marki Ćmielów, której historia sięga XVIII wieku. W 2013 roku marka powiększyła się o Ćmielów Design Studio pod dyrekcją światowej sławy ceramika Marka Cecuły, który postanowił tchnąć w klasyczną markę nowe życie. Pierwszym owocem tej współpracy była minimalistyczna kolekcja New Atelier.

cmielow1cmielow2cmielow3

Zobacz również
HERBATA MATCHA

Porcelana nie jest wyłącznie domeną firm z wieloletnim dorobkiem. Na rynku wciąż pojawiają się nowe marki i projektanci, którzy udowadniają, że dawne rzemiosło świetnie odnajduje się we współczesnych realiach. Młodą marką, która świetnie łączy tradycję ze świeżym spojrzeniem na design jest Zulana, w której ofercie znaleźć można zastawę funkcjonalną i miłą dla oka.

zulana dmuchawcezulana folkzulana makatka

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2019 ABCgotowanie.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń do góry