Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Gadżety do picia – zwykła czynność, nietuzinkowe produkty

Dziennie człowiek powinien spożywać ok. 2 litrów płynów, by zachować odpowiednią równowagę gospodarki wodnej w organizmie. Choć często o tym zapominamy, to bywa również tak, że pijemy o wiele więcej, gdy jakiś napój wyjątkowo nam smakuje (np. cola). Prawda jest jednak brutalna i jasno wskazuje, że nie do końca tędy droga, gdyż najlepiej zapotrzebowaniu naszego ciała są w stanie sprostać woda i soki owocowe.

 

Latem cała sprawa staje na jeszcze większym ostrzu noża, gdyż uzupełnianie płynów w upalny dzień staje się wręcz priorytetem. Nie trzeba tego jednak robić z pomocą plastikowej butelki, czy zwykłej szklanki. Gaszenie pragnienia może być zarówno przyjemnością dla ciała, jak i okazją do skorzystania z ciekawych gadżetów do picia. O czym tu mowa? Przekonajmy się!

Słoik do picia ze słomką

Niektóre gadżety stają się na tyle modne, że można spotkać ich przeróżne wersje kolorystyczne, pojemnościowe oraz wzornicze, przez długi czas i w każdym z supermarketów. Ich masowa produkcja odbija się często na jakości, ale w przypadku słoików do picia ze słomką są to znikome niuanse. Oto naczynie – z uchem lub bez – w kształcie słoika liczącego sobie ok. 500-600 ml (najczęściej, choć większe i mniejsze warianty tego gadżetu również można spotkać). Tradycyjnie również górna jego część zakończona jest gwintem na który nakręcono ozdobną zakrętkę. Na samym jej środku znajduje się okrągły otwór, przez który przebiega zaś słomka mająca silikonowy pierścień (znajduje się on kilka centymetrów od zakończenia i ma zapobiegać przypadkowemu wypadnięciu słomki). Taki produkt na pewno będzie się wyróżniał w każdej kuchni, a i goście, którzy zostaną ugoszczeni w tak tradycyjnie-nietuzinkowym stylu, powinni być zadowoleni, np. podczas wspólnego odpoczynku na przydomowym ogrodzie.

Kubek metalowy w dwóch wersjach

Kubki metalowe to dla nas nic nowego, gdyż na co dzień używamy ich w swojej kuchni, między innymi do przyrządzania sosów, czy podgrzewania małych ilości mleka do płatków kukurydzianych, które wielu Polaków je na śniadanie. Są jednak osoby, które z takich kubków piją każdego dnia swoje ulubione napoje. Najbardziej przydatne okazują się jednak w podróży, gdy nie chcemy narażać się na to, że szklanki mogły by się stłuc. Idealnie odpowiadają również potrzebom tych, którzy spędzają urlop pod namiotem, organizują rodzinny biwak oraz udają się na długie piesze wycieczki. Jak wiadomo wyprawa w góry wiąże się nie tylko z zabraniem dobrego obuwia, ale również całej masy innych rzeczy, dlatego często kilka metalowych kubków w plecaku mogłoby zajmować zbyt dużo miejsca. Na to jednak także jest sposób, gdyż na naszym rynku funkcjonują metalowe kubki z uchem, które zastąpiono karabińczykiem. Dzięki niemu każdy z nas może bez problemu przypiąć go do zewnętrznych elementów swojego plecaka i zaoszczędzić trochę miejsca wewnątrz.

Niezwykła szklanka

Ostatnim punktem na naszej liście gadżetów do picia może być produkt, który tak naprawdę jest szklanką. Co w tym niezwykłego? Ano elementy dodatkowe, które producent zdecydował się dodać do tej części produkowanego przez siebie asortymentu. Po pierwsze mniej więcej połowa szklanki – patrząc od jej spodu – ma ścianki pokryte dodatkowo silikonową nakładką poprawiającą pewność chwytu. Po drugie górna część zamknięta jest przez wieczko (również wykonane z silikonu oraz z opcją otwarcia). Po trzecie mamy tu słomkę, która przechodzi przez wieczko, a wszystko to w przepięknych, żywych, optymistycznych barwach – czysta radość z gaszenia pragnienia.

Dziękujemy sklepowi Bewu.pl za współpracę merytoryczną.

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,