Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jakie dekoracje możemy wykonać z dyni?

Sezon dyniowy właśnie się rozpoczął, dlatego warto pomyśleć, jak go wykorzystać. Warzywo to może być wykorzystane zarówno w kuchni, ale także jako niezwykła ozdoba naszego wnętrza czy tarasu. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na ,,dyniowe” dekoracje.

W sklepach możemy znaleźć różnorodne odmiany dyni, szczególnie w trakcie sezonu, kiedy tych odmian pojawia się najwięcej. Ze względu na swoje właściwości, dynia wykorzystywana jest nie tylko w kuchni, w celach spożywczych, ale także jako jesienna, oryginalna ozdoba naszego domu. Wszystko oczywiście zależy od naszej pomysłowości i kreatywności. Możemy stworzyć z niej naprawdę wiele ciekawych ozdób, które świetnie wpiszą się w jesienną porę roku. Zobaczcie, w jaki sposób możemy ją wykorzystać.

Dynia jako stylowa dekoracja

Dynia kojarzy nam się najczęściej z halloweenowym lampionem. Możemy jednak wykorzystać ją w innym celu. Pomalowana czy przyozdobiona różnego rodzaju materiałami może stać się stylowym dodatkiem naszego wnętrza. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie pinezek, które wbijemy w dynie. Możemy wykorzystać w tym celu pinezki w dowolnym kształcie i kolorze. Tak przyozdobiona dynia na pewno będzie świetnym dodatkiem w salonie lub w kuchni.

Ciekawym pomysłem będzie także pomalowanie dyni specjalnym sprayem lub farbami. W ten sposób możemy dostosować barwę do naszego wnętrza. Jeśli zależy nam na innych efektach, możemy użyć brokatu, cekin czy innych materiałów, którymi przyozdobimy dynie. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu metody decoupage’u.

Dynia jako lampion i nie tylko

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na wykorzystanie dyni jest tworzenie lampionów na halloween. Zazwyczaj są to wycięte, ,,upiorne” miny, które mają kojarzyć się z tą tradycją. Jednak możemy wyciąć nieco przyjaźniejsze kształty. Od naszej pomysłowości zależy na co się zdecydujemy. Wiele zależy także od umiejętności, ponieważ wycinanie kształtów w dynie wcale nie należy do najłatwiejszych czynności. Możemy wcześniej narysować efekt, jaki chcemy uzyskać, a następnie podążać za narysowanymi liniami. Lampion świetnie sprawdzi się jako ozdoba w ogrodzie czy na tarasie. Możemy wykorzystać do tego większe dynie, które umieścimy na podłodze lub mniejsze, z których będziemy mogli zrobić girlandy.

Wydrylowana dynia może posłużyć także jako wazon na kwiaty czy na bukiet z jesiennych liści. Ciekawie będzie komponował się wrzos. Możesz dodatkowo ją pomalować lub przyozdobić różnymi materiałami. Pamiętajmy, by zabezpieczyć środek, przed wylewaniem się wody. Taka dekoracja to świetny dodatek do twojego salonu w czasie jesieni.

Możemy stworzyć z niej także ciekawe obrazki w stylu vintage. Taka ozdoba świetnie sprawdzi się we minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. Dla uzyskania ciekawego efektu możemy pomalować całą dynie na biało i umieścić na niej czarne kształty, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Ustawione na komodzie czy na podłodze świetnie będą komponować się z pozostałymi elementami wnętrza w stylu vintage.

Więcej informacji
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ oferującym jajka styropianowe, cekiny, wstążki, farby i inne materiały rękodzielnicze.
 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *